SlapyPro.net
Internet pro Slapy a nejbližší okolí
SlapyPro.net
Rychlý bezdrátový
SlapyPro.net
Spolek pro poskytnutí netu sousedům

O nás

Rádi bychom se Vám touto cestou představili. Jsme nově vznikající komunitní spolek působící v obci Slapy a jeho okolí. Bereme si za cíl připojit kvalitně a s ohledem na dnešní požadavky naše blízké i vzdálené sousedy k celosvětové síti Internet za příjemné finanční prostředky. Otcem našeho vzniku a výše uvedené snahy je myšlenka, že když vlastní síť Internet je medium, které vzniklo jako bezplatné místo s množstvím informací tak proč za přistup k němu platit velké poplatky. Pochod myšlenek se pak dál ubírá směrem současného využití. Internet se často používá jako dopravní dálnice pro fotografie, muziku, obraz, videa a telefony. Tento provoz vyžaduje připojení, které dokáže odesílat větší množství dat, ale největší naši připojitelé s tímto trendem vůbec nepočítají a nadále poskytují tzv. asynchronní připojeni. Tedy podstatně víc dat lze přijímat než odesílat. Navíc v případě vyššího zatížení odesílání padá schopnost data rychle stahovat. V neposlední řadě jde i o technologii, kterou zmínění poskytovatelé používají. U těch největších se k šíření používá vedení telefonní sítě, která je v některých místech zastaralá a tudíž dochází ke ztrátám a systém přenosu dat musí opakovat dotazy. Toto pak následně zpožďuje veškeré odezvy při dotazu PC na informace/data ležící na Internetu.
Jako další návaznou myšlenkou je "síla v množství".
Pokud nás bude hodně, následně se určitě podaří domluvit slušné ceny za kvalitní připojení. Přesně totéž se vztahuje i na zařízení, která jsou nutná k šíření signálu komunitní sítě.
S těmito myšlenkami přichází jedno přání, pojďme obnovit starého ducha sousedství. Z vyprávění pamětníků víme, že v době kdy auta nebyla standardem se v naší vsi nacházeli lidé kteří kdykoliv svým vozem pomohli odvést rodičku do nemocnice jelikož v té době vlastnil auto jen málokdo. Zpět do doby kdy tu v hostinci stával kulečník a místní se u něj svorně scházeli ke hře. K době kdy si lidé vážili sousedů a hledali na druhých to dobré. Proč nezačít třeba takto. Umožnit v případě připojení se převod signálu i k dalšímu sousedovi.
Asi je správné na tomto místě uvést důvod proč to děláme.
Jsme nadšenci, kteří bez možnosti připojení se k Internetu neodjíždí na dovolenou. Doma nám leží po místnostech spousty součástí počítačů. Večery trávíme studováním nových standardů v oblasti výpočetní techniky. Naše domy jsou ovládány přes PC a jejich výpadek znamená třeba v zimně návrat do nevytopeného domu.
Když při večerních posezeních s přáteli se hovor stočí na téma IT technologie je nám vykázáno místo u vedlejšího stolu. Toto vše musí zákonitě vyústit v koníčka. Ale aby koníček byl naplněn měl by ostatním přinášet prospěch.
S úctou Váš spolek SlapyPro.net

Aktuality

Výpadek 27.1.2017

Omlouváme se za dnešní (pátek 27.1) dvouhodinový výpadek, který byl způsoben výpadkem na straně dodavatele.

 

Aktualizace firmware koncových zařízení

Ve dnech 25. - 26. 1. 30.. - 31.1.2017 bude probíhat aktualizace firmware vašich antén.
V tomto období dojde ke krátkodobým výpadkům internetu.

Vynasnažíme se směrovat aktualizace do ranních a dopoledních hodin.

Děkujeme za pochopení 

Výpadek 23.11.2016

Dnešní večerní výpadek byl způsobený nedostupností DNS serveru, který máme kvúli rychlosti a přístupnosti nastaven na službu Googlu.
Bohužel tato služby vypadla v celé střední Evropě.
Za vzniklé potíže se omlouváme.

Krátkodobé výpadky

Vžení společníci

bohužel nas tento rok dostihla matka příroda a do cesty našeho hlavního spoje vzrostl smrk.
Při větším datovém zatížení v kombinaci s deštěm docházelo k výpadkům signálu.
Změnou trasy se nám podařilo obejít smrk a v neděli 21.5. novou trasu uvést do chodu.
Nyní i při velmi hustém dešti je signál stabilní,

Za vzniklé komplikace se omlouváme.

logonet 250pix

Historie - náhodný článek

 Komunita se začíná stávat větší a přichází na řadu vymyslet jak dál. Nakonec bylo domluveno,

...

ubnt